FAQ

Často kladené otázky

V tejto časti vám prinášame odpovede na najčastejšie kladené otázky formou manuálov. Odpovede neustále dopĺňame. V prípade, že tu nenájdete odpoveď na vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať e-mailom na adresu uvedenú v Kontakte.

1. Zmena hesla

Zmena hesla je možná priamo v rozhraní Keriohosting Webmail na adrese http://mail.keriohosting.sk, nevyžaduje kontaktovanie správcu Keriohostingu. O prenos citlivých údajov sa nemusíte obávať, práca s Keriohosting Webmailom, ako aj komunikácia zo serverom pomocou MS Outlook a Kerio Outlook Connectorom, je nonstop šifrovaná.

 • Pre zmenu hesla slúži voľba Zmeniť heslo umiestnená v menu Nastavenie na paneli nástrojov.

 • Menu Nastavenie umiestnené na paneli nástrojov

 • Dialóg obsahuje tri polia slúžiace k zadaniu starého a nového hesla. Nové heslo musí byť zadané dva krát, z dôvodu eliminácie preklepu. Nové heslo by minimálne malo obsahovať malé, veľké písmená a čísla, ideálne aj špeciálne znaky (*, #, @, !, atď).

 • Dialóg Zmena hesla

2. Čo je Kerio Outlook Connector

Kerio Outlook Connector (Offline Edition) je rozširujúci modul pre MS Outlook, ktorý umožňuje širokú spoluprácu medzi Kerio Connect a MS Outlookom. Táto spolupráca ponúka nasledujúce možnosti:

 • Pošta, kalendár, poznámky, kontakty a úlohy sú ukladané na serveri Keriohostingu a preto sú dostupné odkiaľkoľvek, kde máte k dispozícií internetové pripojenie. Pripojiť sa môžete nie len pomocou MS Outlook, ale taktiež cez rozhranie Keriohosting WebMail na adrese http://mail.keriohosting.sk, či iným poštovým klientom.

 • MS Outlook sa dá prepnúť do režimu offline. To znamená, že môžete pracovať s poštou z domu alebo napr. v autobuse. Čiže z miest, kde nemáte k dispozícií internetové pripojenie, alebo kde je príliš pomalé. Po opätovnom pripojení do režimu online Kerio Outlook Connector zosynchronizuje s poštovým serverom všetky zmeny a odošle poštu z Outboxu.

 • Kerio Outlook Connector podporuje prácu so zložkami.

 • V kalendároch je podporovaná vlastnosť plánovania schôdzok a v zložkách s úlohami priraďovanie úloh ďalším osobám.

 • Kerio Outlook Connector umožňuje nastavenie pravidiel pre prichádzajúcu poštu, ktoré sú umiestnené na serveri a preto sú platné globálne – pošta sa bude triediť rovnako v rozhraní Keriohosting WebMail aj v iných poštových klientoch.

 • Kerio Outlook Connector ponúka spolu so serverom Keriohosting vlastnú antispamovú stratégiu a tak nie je potrebné používať iný anti-spamový softvér.

 • Kerio Outlook Connector umožňuje vyhľadávanie v tele správ.

 • Kerio Outlook Connector podporuje zoskupovanie správ.

3. Nastavenie aplikácie Microsoft Outlook

Microsoft Outlook natívne nepodporuje spoluprácu so serverom Keriohostingu a preto je potrebné stiahnuť a nainštalovať doplnok Kerio Outlook Connector. Získate a nainštalujete ho nasledovne:

 1. Otvorte prehliadač a choďte na adresu http://mail.keriohosting.sk.

 2. Zobrazí sa prihlasovacia stránka do rozhrania Keriohosting WebMail. Tu kliknite na odkaz Integrácia so systémom Windows, ktorý je umiestnený pod prihlasovacím formulárom.

 3. Otvorí sa stránka Integrácia so systémom Windows, kde vyberte odkaz Prevziať Kerio Outlook Connector.

 4. Podľa typu prehliadača, ktorý ste použili sa Kerio Outlook Connector stiahne a spustí automaticky, alebo sa iba stiahne a spustíte ho dvojitým kliknutím na ikonu.

 5. Pre spustenie inštalácie kliknite na Ok, v ďalšom okne na tlačidlo Ďalej. Prečítajte si Licenčné podmienky a ak s nimi súhlasíte vyberte možnosť Súhlasím s podmienkami licenčnej zmluvy. Potvrďte kliknutím na tlačidlo Ďalej a v ďalšom okne spustite inštaláciu. Po úspešnom nainštalovaní kliknite na tlačidlo Ukončiť.

Automatické nastavenie

Automatické nastavenie vyžaduje mať vopred nainštalovaný Kerio Outlook Connector. V prípade, že by sa MS Outlook nechcel, po automatickej konfigurácií spustiť, použite ručné nastavenie opísané nižšie.

Automatické nastavenie profilu vykoná špeciálny nástroj ProfileCreator. Získate a spustíte ho nasledovne:

 1. Otvorte prehliadač a choďte na adresu http://mail.keriohosting.sk.

 2. Zobrazí sa prihlasovacia stránka do rozhrania Keriohosting WebMail. Tu kliknite na odkaz Integrácia so systémom Windows, ktorý je umiestnený pod prihlasovacím formulárom.

 3. Otvorí sa stránka Integrácia so systémom Windows, kde vyberte odkaz Kliknite sem pre automatickú konfiguráciu Kerio Outlook Connector.

 4. Podľa typu prehliadača, ktorý ste použili sa nástroj stiahne a spustí automaticky, alebo sa iba stiahne a spustíte ho dvojitým kliknutím na ikonu nástroja.

 5. Skript vytvorí nový profil a prednastaví váš Keriohosting účet.

 6. Kliknutím na tlačidlo Zistiť zo serveru v konfigurácií profilu overíte, či je heslo zadané správne a či sa dá so zadanými údajmi pripojiť k serveru.

Ručné nastavenie

 1. Ručné nastavenie vyžaduje mať vopred nainštalovaný Kerio Outlook Connector.

 2. Nový profil je možné nastaviť v menu: Štart → Nastavenie → Ovládací panel → Pošta

 3. V dialógu Nastavenie pošty vyberieme tlačidlo Zobraziť profily.

 4. Nový profil pridáme tlačítkom Pridať. Názov profilu môže byť ľubovoľný.

 5. Otvorí sa sprievodca pre založenie nového poštového účtu. Do dialógového okna nie je potrebné nič zapisovať, stačí iba zaškrtnúť voľbu Konfigurovať ručne nastavenie serveru alebo ďalšie typy serverov vľavo dole. Potvrdíme tlačidlom Ďalej.

 6. V dialógu Zvoliť službu vyberieme možnosť Iné a označíme Kerio Connect (KOC Offline Edition) (viď obrázok nižšie). Potom stlačíme tlačidlo Ďalej.

  Nastavenie nového účtu — výber e-mailovej služby

 7. V dialógu na záložke Účet nastavte základné parametre pre pripojenie k poštovému serveru (viď názorný obrázok nižšie):

  • Názov serveru: mail.keriohosting.sk

  • Ponechajte možnosť Ručné overenie

  • Prihlasovacie meno: vaša celá e-mailová adresa

  • Heslo: vaše heslo

  • Zaškrtnutie voľby Uložiť heslo spôsobí uloženie hesla v MS Outlook a pri ďalšom prihlásení ho už nebude potrebné zadávať. Voľbu Uložiť heslo odporúčame z bezpečnostných dôvodov nezaškrtnúť vtedy, ak má k počítaču prístup viacero osôb než iba vy.

   Nastavenie nového účtu

 8. Pre vyskúšanie, či boli údaje vyplnené správne a či je spojenie so serverom Keriohosting v poriadku, stlačte tlačidlo Zistiť zo serveru. Pokiaľ test prebehne bez problémov, pole MenoElektronická adresa budú automaticky vyplnené správnymi údajmi.

 9. Na ďalších záložkách nie je potrebné nič nastavovať. Pre ukončenie ručného nastavenia kliknite na tlačidlo OK. A opätovným stlačením OK uzavrite všetky okná.

 10. Môžete spustiť aplikáciu MS Outlook. Pri prvom spustení sa vykoná plná synchronizácia, ktorá môže trvať od pár minút až do niekoľko hodín.

4. Automatická aktualizácia Kerio Outlook Connectora

Aktualizácia nových verzií Kerio Outlook Connectoru je vykonávaná automaticky. Pri každom spustení MS Outlook sa uskutočňuje kontrola verzie Kerio Connect na serveri Keriohostingu a nainštalovaného Kerio Outlook Connectoru. Ak sa verzie serveru a klienta líšia, otvorí sa informačné okno s odporúčaním aktualizovať Kerio Outlook Connector. Po odsúhlasení tohto okna prebehne aktualizácia, po ktorej nasleduje automatický reštart MS Outlook. Celá aktualizácia vrátane reštartu trvá maximálne dve minúty, v závislosti na rýchlosti pripojenia do internetu.

5. Manuálna aktualizácia Kerio Outlook Connectora

 1. Otvorte prehliadač a choďte na adresu http://mail.keriohosting.sk.

 2. Zobrazí sa prihlasovacia stránka do rozhrania Keriohosting WebMail. Tu kliknite na odkaz Integrácia so systémom Windows, ktorý je umiestnený pod prihlasovacím formulárom.

 3. Otvorí sa stránka Integrácia so systémom Windows, kde vyberte odkaz Prevziať Kerio Outlook Connector .

 4. Podľa typu prehliadača, ktorý ste použili sa inštalačný balíček stiahne a spustí automaticky, alebo sa iba stiahne a spustíte ho dvojitým kliknutím na jeho ikonu.

 5. Po spustení inštalačného programu kliknite na Ďalej.

 6. V ďalšom kroku ponechajte možnost Aktualizovať alebo Opraviť a kliknite na Ďalej.

 7. Následne kliknite na Inštalovať a počkajte pokiaľ inštalátor dokončí inštaláciu.

 8. Pokiaľ sa inštalácia podarila, inštalátor vás o tom bude informovať. Kliknite na tlačidlo Ukončiť a spustite program Microsoft Outlook.

5. Exchange ActiveSync - Zoznam podporovaných funkcií na mobilných zariadeniach

Push EmailSynchr. správSynchr. kalendárovSynchr. kontaktovSynchr. úlohVzdialené vymazanie dátGlobálny adresárSynr. verejných priečinkov
Apple iPad, iPad 2 / iPhone 3G, 3GS, 4, 4SÁnoÁnoÁnoÁnoÁno+ÁnoÁnoÁno
Android 2.2ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Motorola DROID, DROID X, DROID 2 / MilestoneÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Motorola Backflip, DevourÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Nexus One, HTC Bravo, HTC Desire,HTC Incredible,HTC Hero / T-Mobile G2 ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Samsung GALAXY S I9000ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Sony Ericcson Xperia X10ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Sony Ericcson Xperia X10 mini / X10 mini proÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Sony Ericcson M600i, P990iÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Windows Phone 7ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Windows Mobile 5.x / 6.xÁno*ÁnoÁnoÁnoÁno*Áno*ÁnoÁno
Palm Pre/PixiÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Palm Treo 700w, 750vÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Nokia E50, E52, E55, E60, E61, E65, E70, E72, E75, N73, N86, N95, N900, 6710 Navigator, Nokia Symbian^3ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
DataViz RoadSync for SymbianÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
AstraSync for BlackBerryÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
NotifySync for BlackBerryÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Moxier Mail for AndroidÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

+ Iba operačný systém Apple iOS 5
* Nutná aktualizácia softvéru


Záväzná objednávka

Ak ste si vybrali z našej ponuky, vyplňte záväzne tento objednávací formulár.

Objednávací formulár

Cena na mieru

Koľko by stálo vaše osobné riešenie?


Spustiť kalkulačku

Porovnajte Keriohosting a Kerio Connect

Otvoriť graf